Strona G│ˇwna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Og│oszenie 

09 maja — pocz┬▒tek akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
23 maja — pocz┬▒tek akcji Tego jeszcze nie by┬│o
23 maja — pocz┬▒tek akcji By┬│o min├¬┬│o
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie by┬│o
08 czerwca — koniec akcji By┬│o min├¬┬│o
01 czerwca — pocz┬▒tek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim mo┬┐na pokaza├Ž swoj┬▒ aktywno┬Â├Ž na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwsze├▒stwo, [NZ]/[Z] i [S] ust├¬puje tylko [T], i s┬▒ sobie r├│wne - nie u┬┐ywa si├¬ ich jednocze┬Ânie. [Z]/[NZ] oraz [S] g├│ruj┬▒ nad [D] i [M]. Nie istnieje co┬ť takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Wi├¬c np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub te┬┐ seria w normalnym tego s┬│owa znaczeniu.

W razie problem├│w z rejestracj┬▒ - usu├▒ polskie znaki z wpisywanych informacji.
Je┬Âli to nie pomaga, skontaktuj si├¬ z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin G┬│├│wny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigu┬│ce
Aktywny udzia┬│ w ┬┐yciu forum
Do kogo si├¬ zwr├│ci├Ž

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[T][D] Dupek
Autor WiadomoŠ
Amanda 
Pracownik Ministerstwa

Do│▒czy│a: 01 Lut 2009
Sk▒d: zza szklanego ekranu
Wys│any: 2014-10-14, 18:44   [T][D] Dupek

Tytu┬│: Dupek
Tytu┬│ orygina┬│u: Badass
Autor: Naemi
T┬│umacz: Amanda
Beta: Rien :*
Zgoda: w drodze
Link do orygina┬│u: http://archiveofourown.or...hapters/1710106

Dupek

- Dobra - wyrzuca z siebie Stiles, chocia┬┐ niespecjalnie wie, jak mu si├¬ to udaje. Z jednej strony jego usta chc┬▒ otworzy├Ž si├¬ w wyrazie niedowierzania, z drugiej jednak pragn┬▒ wyrzuca├Ž z siebie s┬│owa bez ┬│adu i sk┬│adu. Spojrzenie Dereka powstrzymuje go zar├│wno przed jednym, jak i drugim.
- Je┬Âli komukolwiek powiesz, jeste┬ martwy.
- Dobra - powtarza.
Winda rusza w g├│r├¬ z cichym ┬Âwistem.
- Jakim cudem nigdy wcze┬Âniej nie jecha┬│e┬ wind┬▒?
Derek warczy nisko.
- Ok... Jasne, za┬│apa┬│em. Jezu, jak na wielkiego, z┬│ego wilka jeste┬ czasem strasznie niedzisiejszy.
┬Žciana nagle rzuca si├¬ w stron├¬ Stilesa, albo przynajmniej tak mu si├¬ wydaje.
Ostatnio zmieniony przez Klawa 2014-11-17, 21:57, w ca│oÂci zmieniany 2 razy  

Satanachia. 
Opiekun

Do│▒czy│a: 31 Sty 2011
Wys│any: 2014-10-15, 21:31   

Okej, nie no, ale serio… Jak on m├│g┬│ przez ca┬│e ┬┐ycie ani razu nie jecha├Ž wind┬▒?
Tak serio si├¬ pytam, no bo jak? Windy s┬▒ teraz wsz├¬dzie! W ka┬┐dym urz├¬dzie, szpitalu, centrach handlowych, budynkach mieszkalnych… no wsz├¬dzie! Gdzie on si├¬ uchowa┬│, w jakiej┬ dziczy? xD

W sumie, to Derek. Wilko┬│ak Derek, wielki z┬│y wilk. On jest zdolny do wszystkiego - pewno wola┬│ udawa├Ž Parkera i wdrapywa├Ž si├¬ po ┬Âcianie zewn├¬trznej na dziesi┬▒te pi├¬tro, albo zasuwa├Ž po schodach, ni┬┐ jecha├Ž metalow┬▒ puszk┬▒.

Kt├│ra rzuca si├¬ na dodatek na ludzi. Bo to oczywiste, ┬┐e ┬Âciana rzuci┬│a si├¬ na Stilesa, taaakie oczywisteee… x)

Wena, Satan.

in real life there were no happy endings

in real life there was just pain and
shattered bones

Alexandrine 
Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Do│▒czy│a: 17 Pa╝ 2009
Wys│any: 2014-10-15, 23:56   

O jaaa! A my┬Âla┬│am, ┬┐e w zrzucie drabbli, nie znajd├¬ ni├Ž teen wolfowego, a do tego sterekowego. Jak mi┬│o <3 Sam tekst jest prosty, zabawny, bardzo fajny jako tekst do przet┬│umaczenia, wi├¬c mi┬│o, ┬┐e mog┬│┬▒m go przeczyta├Ž. To zabawne, bo winda to niby taka prosta rzecz a jednak ┬┐yj┬▒ce w puszczy wilko┬│aki (prawie napisa┬│am: ┬┐yj┬▒ce w puszczy rezerwaty...) mog┬▒ nie zna├Ž takich cywilizacyjnych cacek.. Ja nadal si├¬ dziwi├¬, ┬┐e oni tak dobrze je┬┐d┬┐┬▒ samochodami i to w dodatku nie┬╝le dzianymi, wi├¬c jakie┬ poj├¬cie o samochodach musz┬▒ mie├Ž.. Oj Derek, Derek.. Nie gniewaj si├¬ na Stilesa, przecie┬┐ i tak go kochasz, wi├¬c delikatnie wytykanie twoich wad nie mo┬┐e by├Ž a┬┐ tak┬▒ ujm┬▒ na twym wilczym alfim ego ; ) Dzi├¬kuje za tekst, pozdrawiam, weny!

Alex

Kobiety z pigu┬│ek konstruuj┬▒ bomby.

Raven_86 
Absolwent Hogwartu

Do│▒czy│a: 16 Gru 2011
Wys│any: 2014-11-17, 21:19   

Oj, nie ┬│adnie si├¬ tak na┬Âmiewa├Ž z Dereka. Strach przed wind┬▒ nie jest niczym z┬│ym, a wprost zrozumia┬│ym. W pe┬│ni si├¬ w tym strachu przed niezwykle gro┬╝nymi, maj┬▒cymi w zwyczaju zatrzymywa├Ž si├¬ mi├¬dzy pi├¬trami bestiami z Halem ┬│┬▒cz├¬. I tak jak on, rzuci┬│abym si├¬ do gard┬│a ka┬┐demu, kto o┬Âmieli┬│by si├¬ ze mnie z tego powodu wy┬Âmiewa┬│.
Gratulujê Ci dobrego t³umaczenia. I mam tylko jedn± naprawdê drobna uwagê:
Cytat:
[i]┬Âwistem[i].
Prawid┬│owy zapis to: [ /i ] ;)
Pozdrawiam

Al 
Opiekun Gryfon

Do│▒czy│a: 10 Kwi 2007
Sk▒d: Krakow/Jaworzno
Wys│any: 2014-11-27, 14:13   

Ha! Uwielbiam t┬▒ seri├¬, i a┬┐ ┬┐a┬│uj├¬, ┬┐e chyba nie chwyci┬│a┬ za wszystkie drabble z tej serii, a jedynie wybrane. Szkoda, bo ka┬┐dy kolejny jest lepszy, czy to NCIS czy TW... i cy zauwa┬┐y┬│a┬Â, ┬┐e nawet nie narzekam ┬┐e to TW, nielubiane przeze mnie TW? Ha! :D Winda <3 Tak dzia┬│a na mnie winda w tej serii, bo gdyby windy mog┬│y m├│wi├Ž.... :D
Tu by┬│o zabawnie, w┬│a┬Âciwie bezparingowo, wiec nawet nie wiem czy to slash, ale to ju┬┐ zale┬┐y od interpretacji, dlaczego Derek popchn┬▒┬│ Stiles'a na ┬Âcian├¬ :D Bo ┬┐e to zrobi┬│... tak :D To wiadomo od razu, wszak ┬Âciany s┬▒ mniej sk┬│onne do przemieszczania ;)
Dziêkujê za zgrabne t³umaczenie ;)

razzjel black 
1-klasista

Do│▒czy│a: 20 Mar 2015
Sk▒d: Katowice
Wys│any: 2015-03-20, 17:51   

Hah, drabble jest naprawd├¬ ┬Âwietne - k┬│aniam si├¬ nisko osobie, kt├│ra wpad┬│a na ten pomys┬│. To by┬│o takie.. derekowskie - tylko on m├│g┬│ nigdy nie jecha├Ž wind┬▒. Wyobra┬┐am sobie ten stres, gdy Derek nie wie, kt├│ry guziczek trzeba nacisn┬▒├Ž - to takie s┬│odkie.
Cho├Ž musz├¬ si├¬ przyczepi├Ž do ko├▒c├│wki, do samego ostatniego zdania - jego znaczenie za┬│apa┬│am dopiero po trzecim przeczytaniu tekstu, tak jako┬ wybi┬│o mnie strasznie z rytmu. Jak dla mnie, psuj├¬ efekt..
Poza tym, tytu³ tego drabble, czyli Dupek, jak dla mnie to jest on wziêty z kosmosu. Do czego on niby siê odnosi? Do Stilesa, czy Dereka? Nie ³apiê :-|

Justyna97 
1-klasista

Do│▒czy│a: 25 Maj 2015
Wys│any: 2015-05-25, 19:04   

Biedny Wielki Z┬│y Wilk.
Ale rozumiem go w 100%, gdyby mama mnie nie zmusi┬│a to do tej pory by┬│a bym windowym odludkiem.
Windy s ┬▒ straszne.

Og├│lnie bardzo mi┬│e t┬│umaczenie i ┬Âwietnie wybra┬│a┬Â. :D

Komentarz nieregulaminowy. BARDZO nieregulaminowy. Proszê o zapoznanie siê z regulaminami forum i poprawienie komentarza.
Aribeth
Ostatnio zmieniony przez Aribeth 2015-07-02, 11:36, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

euphoria queen 
Order Merlina II klasy
Miss McKay

Do│▒czy│a: 13 Sty 2011
Sk▒d: Mroczny Las
Wys│any: 2015-09-21, 01:29   

Bardzo przyjemne male├▒stwo i poj├¬cia nie mam dlaczego nie zajrza┬│am tutaj wcze┬Âniej. Znaczy pewnie przez moj┬▒ w┬│asn┬▒ wrodzon┬▒ niech├¬├Ž do wind, kt├│ra bierze si├¬ z czystej klaustrofobii. Nie jestem za bardzo te┬┐ fank┬▒ czytania o cudzych atakach paniki, wiec delikatnie zaciska┬│am z├¬by, ale na szcz├¬┬Âcie do niego takiego nie dosz┬│o.

Bardzo przyjemne drabble - takie nieskomplikowane i troch├¬ nie wiem czemu jest w dziale SLASH, skoro to ewidentnie nie sterek. Oczywi┬Âcie jest tutaj humor i ta ┬Âciana rzucaj┬▒ca si├¬ - jest do┬Â├Ž sugestywna, ale powiedzia┬│abym, ┬┐e daleko im nadal do mi┬│o┬Âci xD

Dziêkujê za ca³kiem urocze t³umaczenie i pozdrawiam
eu

carietta 
Order Merlina II klasy
puckurt is everything

Do│▒czy│a: 19 Lip 2009
Sk▒d: Podlasie
Wys│any: 2016-03-28, 12:54   

Poj├¬cia nie mam, co sk┬│oni┬│o autora do sp┬│odzenia tego drabbla i absolutnie nie mam poj├¬cia, co mia┬│abym tu napisa├Ž poza ke?
W sensie, nie zrozum mnie ┬╝le, sam motyw jest ca┬│kiem uroczy, ale ta agresja Dereka i ten pseudo-strach, ┬┐e kto┬ si├¬ dowie o jego braku do┬Âwiadczenia z windami (...lol) jest po prost┬▒ ┬┐enuj┬▒cy i ┬┐a┬│osny XD. Co w tym dziwnego, przecie┬┐ m├│g┬│ si├¬ ba├Ž bo ma klaustrofobi├¬, bo to, ┬┐e przez tyle lat nie przebywa┬│ z windami (...hm) jest conajmniej dziwne i ma┬│o normalne xd. Ale, no w sumie, to Derek, mieszka┬│ w buszu i jest takim m├¬skim alf┬▒, kt├│ry nie ma poj├¬cia, o niczym poza pragnieniem zemsty ;p.
Nie no wiem, spinam siê, drabble jak drabble, ca³kiem urokliwe w swej prostocie. ;d

kasjana19
1-klasista

Do│▒czy│: 13 Maj 2016
Wys│any: 2016-05-16, 19:49   

Uwielbiam. Jedno s┬│owo wyra┬┐a wi├¬cej ni┬┐ tysi┬▒c s┬│├│w. Derek wielki pan ,kt├│ry porozumiewa si├¬ ze ┬Âwiatem tylko brwiami i spojrzeniem. Takiego go tutaj ujrza┬│am.Dominuj┬▒cy i silny.Ale ┬┐eby wind┬▒ nie jecha┬│ :) Stiles taki biedny zamkni├¬ty w pudle ze z┬│ym Derekiem no musia┬│ zaliczy├Ž spotkanie ze ┬Âcian┬▒ inaczej si├¬ nie da┬│o. To nadaje temu smaczek .Sterek no wypisz wymaluj tak jak sobie wyobrazi┬│am tak by┬│o.Kr├│ciutkie ale przyjemne , ┬Âmieszne i ma co┬ w sobie.Bardzo realistyczne te gro┬╝by Dereka ale Stiles ju┬┐ przyzwyczajony poza tym mu si├¬ buzia nie zamyka jak na Stilesa przysta┬│o.
Du¿o natchnienia ¿yczê.

Azura
1-klasista

Do│▒czy│: 13 Maj 2016
Wys│any: 2016-05-17, 18:42   

Lubi├¬ drabble i poczucie humoru. Historia kr├│ciutka, ale sprawi┬│a, ┬┐e d┬│ugo po zako├▒czeniu jej wci┬▒┬┐ si├¬ u┬Âmiecha┬│am. Oczami wyobra┬╝ni widzia┬│am Dereka i Stilesa w tej windzie. Uwielbiam Stereka i te ich przepychanki s┬│owne (i nie tylko s┬│owne) oraz gro┬╝by Dereka. Z┬│y wilk, kt├│ry nie je┬╝dzi┬│ wind┬▒. Po prostu bezcenne. Ten kr├│tki dialog by┬│ bardzo dobrze napisany, wr├¬cz wyj├¬ty z filmu. Bardzo dobrze oddawa┬│ "sterekow┬▒" atmosfer├¬. Weny ┬┐ycz├¬.

lilyan 
Prefekt Slytherinu

Do│▒czy│a: 25 Gru 2014
Sk▒d: Komnata Tajemnic
Wys│any: 2017-01-24, 23:20   

Borze, ja totalnie widz├¬ t├¬ scenk├¬. Maj┬▒c w pami├¬ci, ┬┐e ┬┐ycie Dereka nie zawsze zaw├¬┬┐a┬│o si├¬ do warczenia i ┬┐ycia w lesie/zgliszczach po rodzinnym domu/wagonie, stawiam na to, ┬┐e Derek po prostu jako wilko┬│ak nie lubi┬│ zamkni├¬tych, metalowych przestrzeni. Ale scenka przezabawna i reakcja Stilesa jak najbardziej kanoniczna, a rzucenie o ┬Âcian├¬ a┬┐ przywo┬│uje wspomnienia *ociera ┬│z├¬ wzruszenia*. Dobry wyb├│r tekstu! ;)

Mogami-san 
1-klasista

Do│▒czy│a: 26 Gru 2017
Wys│any: 2017-12-26, 23:27   

Nie┬Âmiertelny sterek :D . Tekst kr├│tki ale jak┬┐e wymowny. Ale jakim cudem mia┬│by nie jecha├Ž wind┬▒? Chyba ┬┐e tutaj nie chodzi┬│o o fakt, ┬┐e nie jecha┬│ wind┬▒, tylko ch├¬├Ž zaci┬▒gni├¬cia kogo┬ do niej z nim xD. Interpretacj├¬ zostawiam dla ka┬┐dego dowoln┬▒. Dzi├¬kuj├¬ za t┬│umaczenie.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: