Strona G│ˇwna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Og│oszenie 

09 maja — pocz┬▒tek akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
23 maja — pocz┬▒tek akcji Tego jeszcze nie by┬│o
23 maja — pocz┬▒tek akcji By┬│o min├¬┬│o
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie by┬│o
08 czerwca — koniec akcji By┬│o min├¬┬│o
01 czerwca — pocz┬▒tek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim mo┬┐na pokaza├Ž swoj┬▒ aktywno┬Â├Ž na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwsze├▒stwo, [NZ]/[Z] i [S] ust├¬puje tylko [T], i s┬▒ sobie r├│wne - nie u┬┐ywa si├¬ ich jednocze┬Ânie. [Z]/[NZ] oraz [S] g├│ruj┬▒ nad [D] i [M]. Nie istnieje co┬ť takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Wi├¬c np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub te┬┐ seria w normalnym tego s┬│owa znaczeniu.

W razie problem├│w z rejestracj┬▒ - usu├▒ polskie znaki z wpisywanych informacji.
Je┬Âli to nie pomaga, skontaktuj si├¬ z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin G┬│├│wny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigu┬│ce
Aktywny udzia┬│ w ┬┐yciu forum
Do kogo si├¬ zwr├│ci├Ž

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Fandomowy MUST HAVE
Autor WiadomoŠ
euphoria queen 
Order Merlina II klasy
Miss McKay

Do│▒czy│a: 13 Sty 2011
Sk▒d: Mroczny Las
Wys│any: 2015-06-04, 05:34   Fandomowy MUST HAVE

Oczywi┬Âcie prosz├¬ was o zalinkowanie 20 opowiada├▒ z fandomu nie-polskiego, kt├│re jako t┬│umaczenia powinny si├¬ pojawi├Ž na naszym forum. W ka┬┐dym fandomie s┬▒ takie rzeczy, kt├│re po prostu trzeba zna├Ž. Inaczej cz┬│owiek nie rusza z miejsca i omija go ca┬│a zabawa. Widzia┬│am, ┬┐e sporo os├│b nie zna┬│a Ksi├¬cia, kt├│rego t┬│umaczy Ew, a moim skromnym zdaniem to fik prze┬│omowy. Stw├│rzcie wi├¬c w┬│asne listy i sprawdzimy jak bardzo si├¬ od siebie r├│┬┐ni┬▒ :)

A mo┬┐e co┬ nowego znajdzie ka┬┐dy z nas do czytania?

Ew 
Szara Eminencja

Do│▒czy│a: 01 Lip 2010
Wys│any: 2015-06-04, 12:39   

1. DILF Gizmo t┬│umaczy
2. Prince Among Wolves ja t³umaczê
3. Play it again
4. Cornerstone
5. The Searching Ceremonies Am t┬│umaczy
6. Possibly I Like The Thrill Of Under Me You przet┬│umaczone i wisi
7. Dating Backwards
8. Just act Normal
9. Take Me Out (to the ball game)
10. Not a Spark, But a Burn
11. Fly a Little Faster
12. Stiles's Story Time
13. [Sleep]Walking After You
14. Do You Like to Hurt? (Then Hurt Me)
15. The Boy and the Beast
16. 9/10ths of the Law Car przet³umaczy³a, albo przet³umaczy³a i nie wstawi³a... nie pamiêtam, wiem ¿e widzia³am po polsku
17. Say Something
18. Perfect
19. Stilinski's Home for Wayward Wolves
20. Desolate

Totalnie moje ulubione. Chocia┬┐ zapewne zapomnia┬│am po┬│owy, bo pr├│bowa┬│am znale┬╝├Ž tekst (eu pom├│┬┐), gdzie Stiles przesta┬│ m├│wi├Ž na chyba trzy pe┬│nie ksi├¬┬┐yca, ┬┐eby zdj┬▒├Ž z Dereka jaki┬ urok. I oczywi┬Âcie z moj┬▒ pami├¬ci┬▒ do tytu┬│├│w... smutkam.
Tak┬┐e ten enjoy.

PS. wi├¬kszo┬Â├Ž tego zaklepa┬│am, ale oddam je┬Âli kto┬ chce zabra├Ž si├¬ szybciej xDDDD

i dalej, bo 20 to zdecydowanie za ma┬│o, totalnie powinno by├Ž 25 xD

21. Sinking Like a Stone (Carry On)
22. Lock all the doors behind you
23. Gravity's Got Nothing on You
24. Please Come In (znalaz┬│am to o czym wcze┬Âniej pisa┬│am xD)
25. it fills my head up and gets louder

I dalej, bo stetery musz┬▒ mie├Ž swoje miejsce w fandomie

26. Roommate Wanted: No Supernatural Creatures Allowed
27. Pulled taut
28. When a born wolf howls
29. Gold Digger Universe
30. Reluctant Allies With Benefits
31. Teeth
32. Pigments and Pentacles
33. Like a good boy
34. Into the dark
35. Gamer trash

Come for the accents, stay for the existential crisis.

Ostatnio zmieniony przez Ew 2015-07-29, 12:42, w ca│oÂci zmieniany 2 razy  

Klawa 
Opiekun Krukon

Do│▒czy│a: 01 Kwi 2007
Wys│any: 2015-06-04, 13:14   

M├│wimy o sterekach czy og├│lnie Teen Wolf? :'D

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

Ew 
Szara Eminencja

Do│▒czy│a: 01 Lip 2010
Wys│any: 2015-06-04, 13:26   

raczej og├│lnie TW, bo wrzuci┬│am tr├│jk┬▒t i stetera xD no i gen xD

Come for the accents, stay for the existential crisis.

enid 
1-klasista

Do│▒czy│a: 22 Wrz 2013
Sk▒d: Ghost World
Wys│any: 2015-06-07, 22:29   

1.Tiny Houses
Najlepszy, najbardziej realistyczny MPREG jaki czyta┬│am i m├│wi├¬ tu o wszystkich fandomach przez jakie si├¬ prze┬Âlizgn├¬┬│am. Ma sens (!), relacj├¬ bohater├│w s┬▒ kanoniczne i organiczne, du┬┐o watahy, du┬┐o polityki. Peter wie lepiej. Warning for body horror.

Og├│┬│em ┬Âwietny tekst, jeden z moich absolutnie ulubionych, zas┬│uguje na t┬│umaczenie.

2.Werewolf Love Songs, Vol. 1
Cudowno┬Â├Ž. Peter makes them do it with a little bit of Barry Manilow's music >D
Widoczne tylko dla zalogowanych na AO3.
3. Come with Me and Walk the Longest Mile
Zombie AU. A/B/O. A+
3. In Other Words, Baby, Kiss Me
Najlepsze space AU w fandomie. Wilko³aki na ksiê¿ycu, auuuu.
4. Not Like Bond & Moneypenny
Ugly Betty AU. Obyczajowe i przyjemne.
5. My Bitchy Soulmate
Stiles is a super sarcastic virgin and Derek is Scott's broody roommate. They don't really get along (until they do).
Kto siê czubi ten siê lubi;)
6. So Shed Your Skin and Lets Get Started
Instant mates.
7.Crazy, Stupid, Love
In which Derek is a terrible life coach, but at the same time he's exactly what Stiles needs.
8.One Day I'll Accept Normalcy (But That Day Is Not Today)
Established relationship within canon (before 3B).
9.#omegaproblems
Tytu┬│ m├│wi za siebie. Bonus troch├¬ wi├¬cej o polskiej spo┬│eczno┬Âci w BH i adorable baby Halina:D
10.the broken radio is playing suicide
They are on the run. AU. Wilko┬│aki s┬▒ w┬Âr├│d nas.

TBC.

Klawa 
Opiekun Krukon

Do│▒czy│a: 01 Kwi 2007
Wys│any: 2015-06-09, 03:11   

Ok, no to kolejno┬Â├Ž totalnie przypadkowa (pierwsze 11 uzyskane metod┬▒ AO3 -> bookmarks -> Recs only, bo z jakiego┬ powodu im to serduszko da┬│am, tak? :"D).

I jestem beznadziejna w ogarnianiu kto co i kiedy ju¿ przet³umaczy³, wiêc nie mam pojêcia :"D

(oraz, bo z┬│a Klawa bierze przyk┬│ad ze z┬│ej Ew, bonusowo)

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

euphoria queen 
Order Merlina II klasy
Miss McKay

Do│▒czy│a: 13 Sty 2011
Sk▒d: Mroczny Las
Wys│any: 2015-07-29, 13:47   

Jakim┬ cudem mnie nie by┬│o tutaj jeszcze, ale nadrabiam :)

1. Turning Up the Heat - LuminescentLily // wilko┬│ak Stiles Stilinski :)
2. Love Runs Wild - DevilDoll // A Neckz 'n Throats story.
3. So You Want to Woo a Werewolf - grimm // jak w tytule
4. Bones Straining Under the Weight - weathervaanes // niemy Derek
5. Sweet/Bitter - hannah_baker // Derek i Stiles zostaja razem zwi┬▒zani, ale to nie przebiega tak dobrze jak si├¬ mog┬│oby wydawa├Ž.
6. Hello, Heartbreaker - astoryaboutwar (ofalexandra) // Omegaverse
7. Edited To Add - Fatebegins // Stiles jest samotnym ojcem.
8. Don't Worry Baby - kalpurna // Stiles jest prostytutk┬▒. Wilko┬│aki s┬▒ znane.
9. I Just Wanna Be With You Every Day - Brego_Mellon_Nin // Wszyscy s┬▒ lud┬╝mi, a Stiles jest synem najlepszego przyjaciela Dereka i jego szefa - szeryfa.
10. seems to me it's chemistry - HalfFizzbin // Awkward Nerd Derek has been crushing on Handsome Jock Stiles since forever.
11. You Were a Kindness When I Was a Stranger - DevilDoll // 50TG!AU
12. Enemy lines - qhuinn (tekla) // Dystopia AU - wojna miêdzy lud¼mi, a watahami.
13. Bubbles - always_addicted // zaaran¿owane ma³¿eñstwo miêdzy Derekiem a Stilesem.
14. I Like It When - elisera // przyjemne lekkie BDSM AU
15. Your Majesty - grimm // Stiles zostaje wynaj├¬ty przez Dereka na czas nieokre┬Âlony.
16. Spark, Smolder, Catch - qthelights // Stiles pomaga Derekowi - nie tylko w uporaniu siê z resztkami domu Hale'ów.
17. Navigating This Space Between Us - Omni // Derek i Stiles prowadz┬▒ w┬│asne tumblery i pisz┬▒ fiki :)
18. Burning Glances (Turning Heads) - Yiichi // bajka <3
19. The Douchebag Speech - viaorel // Jackson wyg┬│asza mow├¬ jako ┬Âwiadek na ┬Âlubie Stilesa i Dereka.
20. Dude, what's a bulwark? - kellifer_fic // Stiles jest samotnym ojcem i spotyka na swojej drodze Dereka. AU niewilko┬│acze!

Nie wiem czemu da³am 20 punktów na liste, ale damn - pewnie i 100 by³oby ma³o xD aczkolwiek mam nadziejê, ¿e nic mi siê nie powieli³o z waszymi xD

lilyan 
Prefekt Slytherinu

Do│▒czy│a: 25 Gru 2014
Sk▒d: Komnata Tajemnic
Wys│any: 2017-04-10, 21:50   

No to jedziem (pierwsze trzy to moje TOP 3):

1. heart as black as night - m├│j ulubiony fik. ┬Žwietnie wykreowany ┬Âwiat. Lata 20, mafia, nielegalne bary z alkoholem, no rewelacja.
2. I'll Be Seeing You - ta sama autorka, co powy┬┐ej (swoj┬▒ drog┬▒ moja ulubiona). Wojenne AU. OGROMNE pok┬│ady emocjonalne, ale cudowny tekst, cudowny.
3. Fools Rush In - Stiles i Derek, pijani nieznajomi, bior┬▒ ┬Âlub w LA, kt├│rego potem nie pami├¬taj┬▒. ┬Žwietne przej┬Âcie od humoru do bardzo powa┬┐nych temat├│w. Mam zgod├¬ na t┬│umaczenie, ale mi si├¬ nie chce ;P
4. Wash Me Clean - kanoniczne, ┬Âwietne wyczucie postaci, przyjemny styl
5. Defined By Each Breath - AU po 1 sezonie, werewolf!Stiles
6. What I Did On My Summer Vacation - to jest kawa┬│ek dobrego tekstu. Stiles przyje┬┐d┬┐a na wakacje do Beacon Hills i od razu zauwa┬┐a, ┬┐e co┬ z tym miastem jest nie tak, mimo ┬┐e wszyscy zapewniaj┬▒ go, ┬┐e nie ma w nim nic dziwnego ;)
7. In Sanguinem Scriptum Est
- kanoniczne. Stiles ma dosy├Ž bycia bezbronnym i postanawia zosta├Ž emisariuszem.
8. Versus - football au. Jak nie cierpiê pi³ki no¿nej, tak ten tekst mnie kupi³.
9. I Saw Lon Cheney Jr Walking With The (Drag) Queen - drag queens! Ubaw po pachy :D
10. Cornerstone - Marine!Derek, blind!Stiles. Feelsy jak ma┬│o gdzie. ┬Žwietny tekst i ┬Âwietne arty.
11. Kaleidoscope - Feeelsy. Do pop┬│akania. Bardzo dobra charakterystyka postaci.
12. Shot Through The Heart - assasin au. Genialny humor.
13. The Old Familiar Sting - kanoniczne. Derek czasem siêga po narkotyki, a Stiles to odkrywa.
14. Now as Ever (All That Is and Has Been) - Stiles przypadkowo cofa si├¬ 10 lat wstecz. Emocjonalne, j├¬zykowo ┬Âwietne.
15. A Turning Tide - najlepsze slave!au, jakie czyta┬│am.
16. Work - kanoniczne, slow build Stiles/Derek in the real world
17. I Know Where Babies Come From, Derek - My god. To wszystko, czego unikam, ale wysz┬│o ┬Âwietnie. Jedyny kid-fik, jaki mnie kupi┬│.
18. By Any Other Name - kanoniczne, amnezja. W zasadzie: co by by┬│o, gdyby Stiles i Derek musieli ze sob┬▒ wsp├│┬│pracowa├Ž, pozbawieni wspomnie├▒.
19. Just to See You Again - college!AU. Kupi³ mnie przepiêkny, poetycki jêzyk.
20. Not Quite Lost (Not Quite Found) - kanoniczne. Ciep³e i milusie jak ciep³y sweterek i herbatka z miodem. Totalnie na deprechê. £adny styl!

I bonusowo moje ulubione PWP Alpha Complex

By├Ž mo┬┐e zedytuj├¬, jak sobie poprzypominam niekt├│re fiki i/lub znajd├¬ kolejne warte listy ;)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: