Strona G│ˇwna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Og│oszenie 

09 maja — pocz┬▒tek akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie b├¬dzie;
23 maja — pocz┬▒tek akcji Tego jeszcze nie by┬│o
23 maja — pocz┬▒tek akcji By┬│o min├¬┬│o
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie by┬│o
08 czerwca — koniec akcji By┬│o min├¬┬│o
01 czerwca — pocz┬▒tek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim mo┬┐na pokaza├Ž swoj┬▒ aktywno┬Â├Ž na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwsze├▒stwo, [NZ]/[Z] i [S] ust├¬puje tylko [T], i s┬▒ sobie r├│wne - nie u┬┐ywa si├¬ ich jednocze┬Ânie. [Z]/[NZ] oraz [S] g├│ruj┬▒ nad [D] i [M]. Nie istnieje co┬ť takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Wi├¬c np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub te┬┐ seria w normalnym tego s┬│owa znaczeniu.

W razie problem├│w z rejestracj┬▒ - usu├▒ polskie znaki z wpisywanych informacji.
Je┬Âli to nie pomaga, skontaktuj si├¬ z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin G┬│├│wny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigu┬│ce
Aktywny udzia┬│ w ┬┐yciu forum
Do kogo si├¬ zwr├│ci├Ž

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Severus Snape
Autor WiadomoŠ
Darsse
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-16, 19:01   Severus Snape

S.S.

Data urodzenia: 9 stycznia 1960

Data ┬Âmierci: 1 maja 1998 (38 lat)

Rodzice: Eileen Prince i Tobiasz Snape

P┬│e├Ž: m├¬┬┐czyzna

Oczy: Czarne g³êbokie tunele

W┬│osy: czarne wygl┬▒daj┬▒ce na przet┬│uszczone opiewane jako aksamitne, b┬▒d┬╝ te┬┐ jako obrzydliwe str┬▒ki

Magiczno┬Â├Ž: p├│┬│krwi

Szko┬│a: Hogwart

Dom: Slytherin

Zaj├¬cie: Dyrektor Hogwartu, Nauczyciel eliksir├│w i OPCM, opiekun Slytherinu, cz┬│onek ZF, ┬Âmiercio┬┐erca

Opis:
Wygl┬▒d Severusa Snape’a sprawia, ┬┐e przychodzi na my┬Âl w┬▒┬┐ - przebieg┬│y, podejrzany Snape ma wiele jego cech . Jest tak┬┐e niezwykle surowym oraz seksownym nauczycielem. „Severus” jest form┬▒ „sever”- uci┬▒├Ž.

Jego ironia, ci├¬te riposty, oraz wynios┬│o┬Â├Ž godna Malfoy├│w, stanowi w pewien spos├│b wz├│r ┬Žlizgona. Jednocze┬Ânie Snape martwi si├¬ o swoich podopiecznych.

Zawsze by┬│ samotnikiem, a jego ojciec Tobiasz zn├¬ca┬│ si├¬ nad nim. Poniewa┬┐ jego ojciec by┬│ mugolem, zacz┬▒┬│ si├¬ tytu┬│owa├Ž Ksi├¬ciem P├│┬│krwi, zaznaczaj┬▒c, ┬┐e jest tylko w po┬│owie czarodziejem, dzi├¬ki rodzinie swojej matki, kt├│rej nazwisko panie├▒skie brzmia┬│o Prince, czyli ksi┬▒┬┐├¬.

Plotkowano o jego dozgonnej mi┬│o┬Âci do Lily Evans, jednak┬┐e tajemnic┬▒ poliszynela jest, i┬┐ tak naprawd├¬ czu┬│ nieodparty poci┬▒g seksualny do jej syna. Chc┬▒c odpocz┬▒├Ž od gryfo├▒skiej mi┬│o┬Âci, rzuca┬│ si├¬ r├│wnie┬┐ w ramiona Lucjusza i Draco Malfoy├│w, oczywi┬Âcie r├│wnie┬┐ Panna Wiem-To-Wszystko znalaz┬│a si├¬ w┬Âr├│d jego mi┬│o┬Âci, kr┬▒┬┐┬▒ te┬┐ plotki o jego potajemnych schadzkach z W├¬┬┐owym Mentorem, Kt├│rego Imienia Nie Wolno Wymawia├Ž.

By┬│ przyjacielem Lily Evans Niestety stosunki mi├¬dzy przyjaci├│┬│mi zacz├¬┬│y si├¬ pogarszaj┬▒c poniewa┬┐ m┬│odej pannie Evans nie podoba┬│o si├¬ ┬┐e Severus zadaje si├¬ z Mulciber'em czy Avery'm kt├│rzy w przysz┬│o┬Âci chcieli przy┬│┬▒czy├Ž si├¬ do Voldemorta. Z biegiem czasu ich przyja┬╝├▒ zacz├¬┬│a s┬│abn┬▒├Ž mi├¬dzy innymi dlatego ┬┐e Ksi┬▒┬┐├¬ P├│┬│krwi nazywa┬│ swoja przyjaci├│┬│k├¬ szlam┬▒, a tak┬┐e z powodu Jamesa Pottera kt├│rego Severus nienawidzi┬│. Z Insygni├│w ┬Âmierci mo┬┐na si├¬ dowiedzie├Ž ┬┐e Snape b┬│aga┬│ Czarnego Pana by ten darowa┬│ Lily ┬┐ycie, oraz ┬┐e p├│┬╝niej rozpacza┬│ po jej ┬Âmierci. To w┬│a┬Ânie dla mi┬│o┬Âci swojego ┬┐ycia Prof. Snape przysi┬▒g┬│, ┬┐e b├¬dzie czuwa┬│ nad Harrym, ale poprosi┬│ Dumbledore'a, ┬┐eby zachowa┬│ to w tajemnicy poniewa┬┐ nie m├│g┬│ pogodzi├Ž si├¬ z my┬Âl┬▒ ┬┐e Harry jest synem Jamesa Pottera.

Severus zosta┬│ przyj├¬ty do Slytherinu, kt├│rego opiekunem by┬│ w tym czasie nauczyciel eliksir├│w - profesor Horacy Slughorn. W Slytherinie pozna┬│ b├¬d┬▒cego wtedy prefektem Lucjusz'a Malfoy'a, kt├│ry przewodzi┬│ te┬┐ gangowi ┬Žlizgon├│w, kt├│rzy p├│┬╝niej zasilili szeregi ┬Žmiercio┬┐erc├│w. W czasie nauki w Hogwarcie, dochodzi┬│o do licznych tar├Ž i nieporozumie├▒ mi├¬dzy Severusem Snapem a James'em Potter'em. James nigdy nie ufa┬│ Severusowi, ze wzgl├¬du na jego zainteresowanie czarn┬▒ magi┬▒. James i Syriusz lubili zabawia├Ž si├¬ kosztem Snape’a. Ich autorstwa by┬│o przezwisko Smarkerus. Syriusz uzna┬│ nawet, ┬┐e by┬│oby niezwykle zabawnie podpu┬Âci├Ž Snape’a, by uda┬│ si├¬ tunelem pod Wierzb┬▒ Bij┬▒c┬▒ do Wrzeszcz┬▒cej Chaty, gdy Remus b├¬dzie przemieniony w wilko┬│aka. By┬│o to ekstremalnie niebezpieczne dla Snape’a i mog┬│o sko├▒czy├Ž si├¬ to jego ┬Âmierci┬▒. James w ostatniej chwili zreflektowa┬│ si├¬ i wyci┬▒gn┬▒┬│ stamt┬▒d Snape’a, zanim Lupin zd┬▒┬┐y┬│ zrobi├Ž mu krzywd├¬. Dumbledore uwa┬┐a┬│, ┬┐e Snape w rezultacie zawdzi├¬cza┬│ Jamesowi ┬┐ycie, czego nie m├│g┬│ znie┬Â├Ž. Po ┬Âmierci James'a, cz├¬┬Â├Ž tej nienawi┬Âci przeni├│s┬│ na Harry’ego. Pom├│g┬│ mu w tym fakt, ┬┐e Harry wygl┬▒da┬│ dok┬│adnie tak jak James, za wyj┬▒tkiem oczu, kt├│re mia┬│ po matce. Rezultat by┬│ taki, ┬┐e Harry w swoim charakterze i wielu reakcjach przypomina┬│ James'a, ale przy bli┬┐szej inspekcji okazywa┬│o si├¬, ┬┐e jego charakter bardziej przypomina Lily. Powodowa┬│o to, ┬┐e Snape by┬│ w pewien spos├│b oszo┬│omiony, gdy┬┐ z jednej strony widzia┬│ w Harrym swojego najwi├¬kszego wroga, a z drugiej mi┬│o┬Â├Ž swojego ┬┐ycia.

Snape po uko├▒czeniu szko┬│y przyst┬▒pi┬│ do ┬Žmiercio┬┐erc├│w. W gospodzie Pod ┬Žwi├▒skim ┬úbem pods┬│ucha┬│ przepowiedni├¬, kt├│r┬▒ Sybilla Trelawney wyg┬│osi┬│a Albusowi Dumbledorowi. Snape nie us┬│ysza┬│ jednak do ko├▒ca tej przepowiedni, gdy┬┐ zosta┬│ nakryty i wyrzucony z gospody. Jednak to co us┬│ysza┬│, przekaza┬│ Voldemortowi. Gdy Snape dowiedzia┬│ si├¬, kogo ma zamiar zabi├Ž Voldemort, opowiedzia┬│ o wszystkim Dumbledorowi, kt├│ry zorganizowa┬│ Potterom ochron├¬, kt├│ra okaza┬│a si├¬ jednak niewystarczaj┬▒ca. Snape wst┬▒pi┬│ do Zakonu Feniksa i pracowa┬│ dla Dumbledore’a. Powodem, dla kt├│rego zdradzi┬│ Voldemorta by┬│a jego mi┬│o┬Â├Ž do Lily Evans, kt├│ra by┬│a jego jedyn┬▒ przyjaci├│┬│k┬▒. Snape ┬┐a┬│owa┬│ tego, ┬┐e wys┬│a┬│ Lily na pewn┬▒ ┬Âmier├Ž. Dumbledore uwierzy┬│ w przemian├¬, kt├│ra w nim zasz┬│a. Da┬│ Snapeowi prac├¬ w Hogwarcie i nakaza┬│ mu chroni├Ž Harry’ego.

Zar├│wno Voldemort, jak i Dumbledore, byli przekonani o lojalno┬Âci Snape’a. Nie jeste┬Âmy ┬Âwiadkami ┬┐adnego morderstwa, czy innego typowego dla ┬Žmiercio┬┐erc├│w zachowania u Snape’a, przed upadkiem Voldemorta. ┬Žmier├Ž Potter├│w by┬│a spowodowana w takim samym stopniu przez Snape'a jak i Petera Pettigrew

Snape, wed┬│ug instrukcji Voldemorta, stara┬│ si├¬ o posad├¬ nauczyciela obrony przed czarn┬▒ magi┬▒. Nie wiadomo, dlaczego Voldemort chcia┬│ Snape’a w┬│a┬Ânie na tej posadzie, ale wiadomo, ┬┐e chia┬│ mie├Ž szpiega u Dumbledore’a. Fakt, ┬┐e Snape nie wykonywa┬│ ┬┐adnych zada├▒ typowych dla ┬Žmiercio┬┐ercy wydawa┬│ si├¬ Voldemortowi dobrym argumentem, za przyj├¬ciem Snape’a do szko┬│y. Snape z┬│o┬┐y┬│ swoje podanie u Dumbledore’a po us┬│yszeniu przepowiedni, ale przed ┬Âmierci┬▒ Potter├│w. W ostateczno┬Âci otrzyma┬│ prac├¬ w Hogwarcie, ale na stanowisku mistrza eliksir├│w.

Jako nauczyciel, Snape potrafi┬│ utrzyma├Ž w klasie porz┬▒dek, ale wykazywa┬│ sk┬│onno┬Âci do faworyzowania niekt├│rych uczni├│w. Niemniej by┬│ jednak bardzo efektywnym nauczycielem. Wykonywa┬│ sw┬▒ prac├¬ poprawnie, a przez innych nauczycieli by┬│ traktowany profesjonalnie. Wykazywa┬│ du┬┐┬▒ wiedz├¬ i g┬│├¬bokie zrozumienie w sztuce przyrz┬▒dzania eliksir├│w. Nasza opinia o Snapie opiera si├¬ tylko na indywidualnych odczuciach Harry’ego i jego przyjaci├│┬│, kt├│rych Snape traktowa┬│ w spos├│b pod┬│y. Jednak┬┐e wiemy o tym ┬┐e wobec swoich podopiecznych zachowywa┬│ si├¬ inaczej. Harry uwa┬┐a┬│, ┬┐e Snape traktuje go w tak nieuczciwy spos├│b, z powodu jego ojca, lecz Snape mia┬│ jeszcze jeden pow├│d, by traktowa├Ž go w ten spos├│b. Snape, podobnie jak Dumbledore nie wierzy┬│, ┬┐e Voldemort odszed┬│ na zawsze. Wype┬│nia┬│ wi├¬c rol├¬ podw├│jnego agenta, nawet po tym, jak Voldemort znikn┬▒┬│. Wiedzia┬│, ┬┐e w razie powrotu Czarnego Pana, b├¬dzie musia┬│ wr├│ci├Ž do szpiegowania ┬Žmiercio┬┐erc├│w i ci├¬┬┐ko by┬│oby mu si├¬ wyt┬│umaczy├Ž, gdyby Voldemort dowiedzia┬│ si├¬ np. od Lucjusza Malfoya, jak dobre stosunki ┬│┬▒czy┬│y go z Harrym Potterem. Z drugiej strony, Snape by┬│ wierny obietnicy z┬│o┬┐onej Dumbledorowi – chroni┬│ Harry’ego, podczas jego pobytu w szkole. Kiedy czasami pr├│bowa┬│ doprowadzi├Ž do wyrzucenia Harry’ego ze szko┬│y, tak naprawd├¬ nigdy nie my┬Âla┬│ o tym na powa┬┐nie.

Na pocz┬▒tku lipca 1996 roku, Snape zosta┬│ odwiedzony przez Bellatriks i Narcyz├¬ Malfoy, kt├│ra chcia┬│a nam├│wi├Ž Snape'a, aby pom├│g┬│ jej synowi. Snape z┬│o┬┐y┬│ wieczyst┬▒ przysi├¬g├¬, kt├│rej z┬│amanie powoduje, ┬┐e umiera si├¬ w m├¬czarniach: “'Severusie, czy przysi├¬gasz, ┬┐e b├¬dziesz strzeg┬│ mojego syna Dracona, kiedy b├¬dzie pr├│bowa┬│ spe┬│ni├Ž wol├¬ czarnego Pana?”, „I czy przysi├¬gasz, ┬┐e b├¬dziesz go chroni┬│ od wszelkiego nieszcz├¬┬Âcia, ze wszystkich swoich si┬│ i wykorzystuj┬▒c wszystkie swoje uzdolnienia?”, „I je┬Âli oka┬┐e si├¬ to konieczne… je┬Âli Draconowi si├¬ nie powiedzie… czy przysi├¬gasz, ┬┐e doko├▒czysz dzie┬│a, kt├│re Draconowi zleci┬│ Czarny Pan?”.

Ostatnie zdanie przysi├¬gi by┬│o niezwykle trudne dla Snape’a, gdy┬┐ Draco otrzyma┬│ zadanie zabicia Dumbledore’a.

Na samym pocz┬▒tku sz├│stego tomu, Dumbledore pojawia si├¬ u Harry’ego z uschni├¬t┬▒ r├¬k┬▒. W si├│dmym tomie wyja┬Ânia si├¬, ┬┐e kontuzji tej dozna┬│ podczas niszczenia Horkruksa Voldemorta, kt├│ry tak naprawd├¬ by┬│ jednym z Insygni├│w ┬Žmierci - kamieniem wskrzeszenia. Dumbledore w m┬│odo┬Âci wraz z Grindewaldem bardzo interesowa┬│ si├¬ Insygniami i d┬▒┬┐y┬│ do ich zdobycia. Snape uratowa┬│ Dumbledore’a od ┬Âmierci, ale powiedzia┬│, ┬┐e zosta┬│ Dumbledore'owi rok ┬┐ycia. Na tej podstawie mo┬┐na przypuszcza├Ž, ┬┐e w momencie sk┬│adania przysi├¬gi, Snape wiedzia┬│ o zbli┬┐aj┬▒cej si├¬ ┬Âmierci Dumbledore’a. W si├│dmym tomie Snape przed swoj┬▒ ┬Âmierci┬▒ odda┬│ swoje najcenniejsze wspomnienia Harry`emu, kt├│ry odtworzy┬│ je w My┬Âlodsiewni. Na jednym z nich Dumbledore prosi Snape’a by ten zabi┬│ go, gdy przyjdzie odpowiednia pora. Pod koniec sz├│stego tomu, Dumbledore i Harry wyruszaj┬▒ w miejsce, w kt├│rym wg dyrektora, ukryty jest kolejny Horkruks. Dumbledore'owi ju┬┐ wtedy zosta┬│o niewiele ┬┐ycia, a jego si┬│y zniszczy┬│ eliksir, kt├│ry musia┬│ wypi├Ž, by dosta├Ž si├¬ do Horkruksa. Dyrektor i Harry wr├│cili do Hogwartu i odkryli, ┬┐e zamek zosta┬│ zaatakowany przez ┬Žmiercio┬┐erc├│w. Dumbledore kaza┬│ Harry’emu sprowadzi├Ž Snape’a, ale po wyl┬▒dowaniu w wie┬┐y astronomicznej, zostali zaskoczeni przez Dracona. Ukryty pod peleryn┬▒ niewidk┬▒ Harry nie zd┬▒┬┐y┬│ zareagowa├Ž, gdy┬┐ Dumbledore sparali┬┐owa┬│ go zakl├¬ciem. W tym samym momencie Malfoy rozbroi┬│ Dumbledore’a ale nie by┬│ w stanie go zabi├Ž.

Draco i Dumbledore zacz├¬li rozmawia├Ž. Dumbledore obieca┬│ Malfoyowi i jego rodzinie ochron├¬ ze strony Zakonu, ale w tym momencie pojawili si├¬ ┬Žmiercio┬┐ercy, wraz ze Snapem. Snape zrozumia┬│, ┬┐e nadszed┬│ moment, w kt├│rym musi dotrzyma├Ž dw├│ch obietnic – tej z┬│o┬┐onej Narcyzie i tej z┬│o┬┐onej Dumbledorowi. Snape zabi┬│ Dumbledore’a, u┬┐ywaj┬▒c Avada Kedavra.

Nast├¬pnym krokiem uczynionym przez Snape'a, by┬│o wydanie ┬Žmiercio┬┐ercom rozkazu opuszczenia Hogwartu. ┬Žmier├Ž Dumbledore’a uwolni┬│a Harry’ego z zakl├¬cia. Harry pr├│bowa┬│ swoimi zakl├¬ciami przeszkodzi├Ž Snape’owi w ucieczce, ale Snape ostrzeg┬│ ┬Žmiercio┬┐erc├│w, by nie atakowali Pottera, gdy┬┐ Czarny Pan chce go mie├Ž dla siebie. Jedyny moment, w kt├│rym Snape straci┬│ kontrol├¬ nad sob┬▒ wyst┬▒pi┬│ w sytuacji, w kt├│rej Harry nazwa┬│ go tch├│rzem. Snape w┬Âciek┬│ si├¬, ale powstrzyma┬│ si├¬ przed zaatakowaniem Harry’ego.

W si├│dmym tomie Voldemort poszukiwa┬│ Czarnej R├│┬┐d┬┐ki, kt├│ra by┬│a jednym z Insygni├│w ┬Žmierci. Mia┬│a ona uczyni├Ž go niepokonanym. Voldemort po przej├¬ciu kontroli nad ministerstwem uczyni┬│ Snape’a dyrektorem Hogwartu i zacz┬▒┬│ naucza├Ž w szkole czarnej magii. Voldemort odnalaz┬│ Czarn┬▒ R├│┬┐d┬┐k├¬ w grobie Dumbledore’a. Nie m├│g┬│ jej jednak u┬┐y├Ž, gdy┬┐ jak si├¬ okaza┬│o, aby to zrobi├Ž, musia┬│by jednak zabi├Ž prawowitego w┬│a┬Âciciela. Doszed┬│ do wniosku, ┬┐e aby to uczyni├Ž, musi zabi├Ž Snape’a. Podczas drugiej bitwy o Hogwart, nas┬│a┬│ na Snape’a Nagini. Ci├¬┬┐ko ranny odda┬│ Harry’emu swoje wspomnienia, po czym umar┬│. Harry obejrza┬│ wspomnienia Snape’a w my┬Âlodsiewni Dumbledore’a i zrozumia┬│, ┬┐e Snape zawsze by┬│ wierny Dumbledorowi i ci┬▒gle opiekowa┬│ si├¬ Harrym.

Gdy Snape umiera┬│, kaza┬│ Harry’emu spojrze├Ž mu w oczy. Chcia┬│ w momencie ┬Âmierci ujrze├Ž oczy Lily po raz ostatni. Albus Severus Potter, drugi syn Harry’ego i Ginny, otrzyma┬│ imi├¬ po nim. Gdy Albus by┬│ zmartwiony, ┬┐e mo┬┐e trafi├Ž do Slytherinu, Harry powiedzia┬│, ┬┐e otrzyma┬│ on imiona po dw├│ch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich pochodzi┬│ w┬│a┬Ânie ze Slytherinu i by┬│ to najdzielniejszy cz┬│owiek jakiego zna┬│.

kasandra141 
1-klasista

Do│▒czy│a: 08 Mar 2010
Wys│any: 2010-05-09, 10:51   

O matko cho├Ž nie lubi┬│am Seva, ale jego ┬Âmier├Ž mnie poruszy┬│a

Anti 
5-klasista

Do│▒czy│a: 03 Sty 2011
Sk▒d: Wa┬│brzych
Wys│any: 2011-02-18, 10:58   

GIIII├Ĺ, KASANDRO! <bierze dwa g┬│├¬bokie wdechy i uspakaja si├¬>

Severusa mo┬┐na nienawidzi├Ž albo kocha├Ž. Ja tam mam na pi├│rniku napisane: "I <3 Snape!", wi├¬c...

Bardzo fajna karta, tylko jedno mi nie pasuje: albowiem Sevvy nie kocha┬│ Lily tylko j┬▒ lubi┬│. Nie dopuszczam do siebie innej my┬Âli. Ry┬┐a cholera nie mog┬│a skra┬Â├Ž serca MOJEMU Mistrzowi Eliksir├│w. Wszyscy wiedz┬▒, ┬┐e Sev jest przeznaczony zielonookiej gryfo├▒skiej bestii p┬│ci M├ŐSKIEJ, z okularkami i sokolim okiem ;) I nie obchodzi mnie ta g┬│upia Rowling. W si├│dmej cz├¬┬Âci okaleczy┬│a Snape'a nieodwracalnie. Powinni┬Âmy spali├Ž j┬▒ na stosie, bo przecie┬┐ zrobi┬│a z Severusa ciep┬│e kluchy. Bleeh!

Lilka
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-18, 12:07   

Antisocial pomogê CI :)

Ja pocz┬▒tkowo czu┬│am niech├¬├Ž do Snape'a. Chocia┬┐ mnie poci┬▒ga┬│. Podziwia┬│am jego ironi├¬, z┬│o┬Âliwo┬Â├Ž.
(Chocia┬┐ "beszta┬│am go" jak chcia┬│ wywali├Ž Pottera ze szko┬│y. W sumie Potterowi przyda┬│by si├¬ bat ze strony Seva.)
On mnie nauczy┬│ by├Ž wredn┬▒. Wcze┬Âniej by┬│am s┬│odkim niewinnym dzieckiem.
Z czasem ta fascynacja przerodzi┬│a si├¬ w uwielbienie i gdy przeczyta┬│am moment ┬Âmierci Snape'a to....si├¬ rozp┬│aka┬│am. Jak Rowling mog┬│a zrobi├Ž co┬ tak pod┬│ego? Jego ┬Âmier├Ž we Wrzeszcz┬▒cej Chacie by┬│a upokarzaj┬▒ca! Cho├Ž zgin┬▒┬│ na s┬│u┬┐bie. To w sumie ja dzi├¬kuj├¬ za tak┬▒ "honorow┬▒ ┬Âmier├Ž".

Jak robili┬Âcie opis to chyba fas ostro fantazja ponios┬│a. Gdzie w ksi┬▒┬┐ce by┬│o napisane, ┬┐e Snape gustowa┬│ w facetach?

Anti 
5-klasista

Do│▒czy│a: 03 Sty 2011
Sk▒d: Wa┬│brzych
Wys│any: 2011-02-26, 15:14   

Gdzie jest napisane? <┬Âlini si├¬> Ja nie widzia┬│am w opisie...

Masz racj├¬, Lil, to by┬│o najgorsze z upokorze├▒ w ca┬│ej ksi┬▒┬┐ce. W og├│le wydaje mi si├¬, ┬┐e sama Rowling Snape'a nie lubi┬│a. NAWET g┬│upi Albus mia┬│ bajerancki lot w d├│┬│, a Sev po prostu si├¬ wykrwawi┬│... looool. I ciekawa jestem, czy kto┬ wr├│ci┬│ po jego cia┬│o. Wszyscy si├¬ cieszyli, Potter zwia┬│ z przyjaci├│┬│mi, a SNAPE, do cholery, gdzie?! Zostawili go pewnie i przypomnieli sobie o nim po ilu┬Âtam latach, kiedy to Harry nazwa┬│ po nim syna, co uwa┬┐am za kompletn┬▒ bzdur├¬. Seeeeeev!

Fantasmagoria.~ 
Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Do│▒czy│a: 28 Gru 2010
Sk▒d: Komnata Tajemnic
Wys│any: 2011-02-26, 16:21   

kasandra141, <popatrzy³a na dziewczynê z spod przymru¿onych powiek>...
Z┬│a kobieto! Jak mo┬┐na nie kocha├Ž Seva?<zmru┬┐y┬│a oczy>Nie mo┬┐na. Rzuci┬│abym Avad├¬, ale... mo┬┐e bez przesady.
Antisocial S,dziewczyno, ja Ciem kocham xD Masz takie samo podej┬Âcie jak ja do Sevcia i 7 cz├¬┬Âci...;p
Sev mo┬┐e by├Ž albo Harry'ego albo Snaperek...innej opcji nie ma xD
lila352, kochana, ja tak samo na pocz±tku trochê go nie lubi³am, ale mnie poci±ga³ bo nie by³ wcale idealny no i...genialny ;)
I masz racjê, ponios³o trochê dziewczyny, bo nie by³o napisane. Tylko Rowling o Albusie mówi³a, ¿e by³ gejem i siê w Gellercie G. buja³ ;)
To jedyny gej z HP z tego co pamiêtam^^
Antisocial S, jeszcze raz do Ciebie-no w┬│a┬Ânie. I dlatego ja nie uznaj├¬ 7 cz├¬┬Âci. Sz├│stej te┬┐, ale j┬▒ jeszcze jako┬ przetrawi├¬ jak trzeba...
Tak jak jedna dziewczyna w B2B powiedzia┬│a,┬┐e Rowling za bardzo skupia┬│a si├¬ na fabule i na tym,┬┐eby j┬▒ zako├▒czy├Ž,ni┬┐ na opisie uczu├Ž bohater├│w... (przez co wyszli oni jeszcze bardziej fantastycznie ni┬┐ powinni)
I ja siem zgadzam z tym. Osobi┬Âcie wol├¬ ficki, bo nawet w parodiach jest czasem wi├¬cej sensu ni┬┐ w niekt├│rych rozdzia┬│ach og├│lnie HP, ale to raczej troch├¬ nie na temat...

Odno┬Ânie samej karty.
Poprawki pewne wam tutaj bym wprowadzi┬│a ;p
Z tym sever-uci┬▒├Ž to okej, ale to nie jest jedyna opcja.
"Severe" po angielsku znaczy "surowy" co wg mnie bardziej do naszego piêknego, czarnookiego bruneta pasuje ;)
Odno┬Ânie nazwiska te┬┐ jest par├¬ hipotez (widz├¬, ┬┐e nie poda┬│y┬Âcie ┬┐adnej, ale nieszkodzi ;p):
"Snap" co oznacza "ostry ton" lub "┬│ama├Ž" ; "k┬│apa├Ž" ; "chapn┬▒├Ž" ; "warcze├Ž" ... (ah, jak ja bym chcia┬│a,┬┐eby on mnie z┬│ama┬│...<3)
Natomiast "snappy" oznacza "zgry┬╝liwy", co te┬┐ mnie do niego pasuje...
"snappish" oznacza "z┬│y" ; "upierdliwy"
Jeszcze takie ma┬│o podobne i prawdopodobne, ale "snare" (nie no, ze Snarry mi si├¬ kojarzy wi├¬c jaka┬ logika w tym jest xD) to "pu┬│apka" ; "usidli├Ž" ^^
Cho├Ž i tak najbardziej prawdopodobne,┬┐e Rowling kojarzy┬│o si├¬ ze "Snake" co ze wzgl├¬du na Dom mog┬│oby pasowa├Ž ;) (swoj┬▒ drog┬▒ to serio tak uwa┬┐am, bo skoro Avada Kedavra kojarzy┬│a si├¬ autorce z Abrakadabra to ja nie wiem co jej w g┬│owie siedzi...xD)
Angielski umiem ┬Ârednio, ale jestem fank┬▒...nie, fanatyczk┬▒ Severusa, wi├¬c...xD

Pozdrawiam, ^^

† Trumianny † Strasznik †
~.Grabasz Fantasmagoria.~

EDIT: A ja mam napis na plecaczku bo pi├│rnik mam czarny i dziwny jaki┬ (korektor si├¬ nie trzyma Oo')
But you know legends never die!

Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria.~ 2011-02-28, 22:06, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

Mockingbird 
3-klasista

Do│▒czy│a: 28 Lut 2011
Sk▒d: Ko┬│obrzeg
Wys│any: 2011-02-28, 21:39   

Och, m├│j Snapie! :D
Tak, Severus jest drugim najfajniejszym ┬Žlizgonem na caaalutkim ┬Âwiecie. Fantasmagoria - szczerze m├│wi┬▒c, pierwszy raz s┬│ysza┬│am o tym "severe", "snap" i "snappy". A to ciekawostka. :D

Antisocial S - hej, ja te¿ mam na piórniku napisane "I <3 Snape"! Yay. I wszyscy siê krzywo na to patrz±, jakby nigdy takiego fajnego, snarrowskiego Snape'a nie widzieli. Pff.

Don’t let them say you ain’t beautiful. They can all get fucked, just stay true to you.

Kurumi 
Mag
| | Walking disaster | | Drama Queen

Do│▒czy│a: 24 Gru 2010
Sk▒d: S.H.I.E.L.D.
Wys│any: 2011-04-21, 17:38   

£aaaadny Severek... ^^

Ale nie b├¬d├¬ si├¬ rozpisywa├Ž na ten temat, bo Lu b├¬dzie zazdrosny <3

Tunele, tak! Tunele, moje kochane tunele xD I czarne szaty, kt├│rymi tylko on potrafi tak ┬Âlicznie powiewa├Ž... Ca┬│y jest cudowny <rozmarzony>

Cytat:
I wszyscy siê krzywo na to patrz±, jakby nigdy takiego fajnego, snarrowskiego Snape'a nie widzieli. Pff.

Pewnie nie czytali, ale oni nie wiedz┬▒ co dobre ;]

“Where’ve you been Barton? Two years? Seems like longer."
“I went to find myself sir.”
“Oh? And how’d that work out?"
“I became even more lost.”

Morwena 
6-klasista

Do│▒czy│a: 11 Mar 2011
Wys│any: 2011-07-31, 13:24   

Fantasmagoria super t┬│umaczenie:) bardzo klimatyczne:)
7 cz├¬┬Â├Ž nie ma prawa bytu.
Severus nie mo┬┐e umrze├Ž, bo prawdziwi bohaterowie nie umieraj┬▒;p odchodz┬▒ w dal albo co┬Â.

tak wi├¬c Sev nie by┬│ bohaterem nie umar┬│ tylko ┬┐y┬│ d┬│ugo i szcz├¬┬Âliwie z Harrym
albo by³ bohaterem i odszed³ razem z 'Zielonookim utrapieniem' w dal(w stronê zachodz±cego s³oñca etc.)

udowodni┬│am logicznie ┬┐e nie m├│g┬│ umrze├Ž wi├¬c mo┬┐e wystosujemy pismo z pro┬Âb┬▒ o errat├¬ do ksi┬▒┬┐ki?:P

*Lilija* 
2-klasista

Do│▒czy│a: 18 Gru 2011
Sk▒d: Zakazany Las
Wys│any: 2011-12-19, 11:18   

Najwspanialsza posta├Ž m├¬ska z ca┬│ego HP no z wyj┬▒tkiem kilku r├│wnie w spania┬│ych, ale ja nie ┬│apie jak mo┬┐na go troch├¬ nie lubi├Ž? Jego si├¬ kocha, albo nie nawidzi, oczywi┬Âcie wed┬│ug moich standard├│w. Jednak po si├│dmej cz├¬┬Âci jeszcze bardziej go pokocha┬│am i nie mog├¬ przecierpie├Ž, ┬┐e zgin┬▒ i to, ┬┐e niby kocha┬│ Lili do mnie nie przemawia, Dal mnie czego┬ takiego nie by┬│o i nie b├¬dzie, po prostu w to nie wie┬┐├¬. A co do ca┬│ej kary ┬Âwietna w najmniejszym skraweczku, Super...

Morgue 
7-klasista

Do│▒czy│a: 27 Lip 2011
Sk▒d: Limanowa
Wys│any: 2011-12-30, 18:16   

Anti napisa│/a:
NAWET g³upi Albus mia³ bajerancki lot w dó³, a Sev po prostu siê wykrwawi³...
Tak, to rzeczywi┬Âcie by┬│o niewybaczalne.
C├│┬┐, opis mi si├¬ podoba┬│, chocia┬┐ jest w nim tyle b┬│├¬d├│w ortograficznych, ┬┐e czasmi my┬Âla┬│am, ┬┐e ju┬┐ tego nie dam rady dalej czyta├Ž.
Jak na pocz┬▒tku by┬│y zabawne w┬▒tki, pod koniec troche mi ich brak┬│o.
Og├│lnie karta wysz┬│a fajnie.
Good bye, everybody, I've got to go
Gotta leave you all behind and face the truth.
(...)
Belzebub has a devil put aside for me

SG_777 
3-klasista

Do│▒czy│a: 11 Lut 2012
Sk▒d: z Lasu Sherwood
Wys│any: 2012-02-11, 19:12   

wszystko mi┬│o,fajnie i super... jestem obsesyjn┬▒ Snaperk┬▒ i zawsze mam jedno "ale"
Zacznê po kolei...
Data urodzenia: tu wszystko ³adnie siê zgadza i nie mam zastrze¿eñ
Data ┬Âmierci: tu te┬┐,ale nie wiek! Severus Snape w chwili ┬Âmierci ma 38 lat i 5 miesi├¬cy! wiem,┬┐e to jest niewielka r├│┬┐nica w t├¬ czy w t├¬... no ale zawsze to jest co┬Â!
Rodzice: zgadza siê jak najbardziej(matka 100% czarownica,a ojciec 100% mugol!) ;)
Oczy:
Darsse napisa│/a:
Czarne g³êbokie tunele
lepiej by brzmia³o(moim zdaniem!) Czarne(g³êbokie niczym tunele)
do w┬│os├│w ani magiczno┬Âci(czyli statusu krwi)si├¬ nie przyczepi├¬,bo nic do tego nie mam :)

Opis:
bardzo mi siê spodoba³o to zdanie:
Cytat:
Jest tak┬┐e niezwykle surowym oraz seksownym nauczycielem.

no ba! w koñcu jest najm³odszy z kadry nauczycielskiej w Hogwarcie... no,ale to ¿e jest seksowny... mhmmm... SG_777 siê rozp³ywa,kiedy s³yszy jego mroczny i pe³en seksu g³os! *-*
Cytat:
Jego ironia, ciête riposty
o w rzeczy samej! ja u szanownego Ksi├¬cia P├│┬│krwi kocham w szczeg├│lno┬Âci jego CIS,czyli Cynizm,Ironia i Sarkazm.... O matko! Kocham go za to,a tak┬┐e za jego komentarze dotycz┬▒ce Gryffindoru! *-*
Je┬Âli nienawidzisz Severusa Snape'a tak sobie bez powodu,to poznaj najpierw jego ci├¬┬┐kie, trudne i zniszczone dzieci├▒stwo,to mo┬┐e wtedy zmienisz ┬│askawie swoje zdanie na temat szanownego Ksi├¬cia P├│┬│krwi [*]

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Mo┐esz pisaŠ nowe tematy
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: